Vinný list

San Martino

Vinařství San Martino založil Amedeo Caccaro v roce 1918.

Chardonnay 0,75l suché – 450 Kč
Typické Chardonnay z oblasti řeky Piave. Víno má světle žlutou někdy mírně nazelenalou barvu. Svěží, ovocné ve vůni i chuti.


Chianti clasicco 0,75l suché – 650 Kč

Hrozny pro toto víno pocházejí z nejlepší oblasti produkce. Víno má hlubokou rubínovou barvu s intenzivní harmonickou vůní a plnou smetanovou chutí.


Merlot 0,75l – 350 Kč
Suché víno pocházející z unikátního přírodního parku Colli Euganei. Víno má výrazně vínovou barvu, příjemné aroma a sametové třísloviny.


Montepulciano d’ambruzzo 0,75l – 400 Kč
Suché, svěží a přátelské víno pro každý den. Kořeněný buket připomínající zralé ostružiny a třešně.


Nero d’Avola 0,75l – 400 Kč
Suché víno s intenzivní rubínově červenou barvou, vůní zralého červeného ovoce s tóny vanilky a černých třešní, plné a dlouhé dochuti.


Valpolicella 0,75l suché – 450 Kč

Víno rubínové barvy, s charakteristickou vůní hořkých mandlí. V chuti můžete najít tmavé bobulové ovoce, na konci mírně nahořklé mandle.

Prosecoo Demi sec D.O.C. 0,75l – 350 Kč
Svěží Prosecco, světle žluté barvy s ovocnou vůní i chutí. Skvěle doplní vybranou italskou kuchyni. Výborný společník nejen na romantický večer.

Vini Grimaldi

Vinařství Groppone se nachází na kopci Diano d’Alba, naproti hradu Grinzane Cavour. Rodina Grimaldi vyrábí vína v této oblasti po tři generace. Dědeček Giuseppe vybudoval rodinný podnik na počátku minulého století. Vína bez jakékoliv pomoci si sám vyrobil a odvezl na trh do nedaleké vesnice. V první polovině roku 1950 jeho syn převzal chod podniku, které začal rozšiřovat získáním dalších vinic a rozšiřováním vinných sklepů. V roce 1980 spolu se svým synem Ginem začal modernizovat technologie a vyvážet víno do ciziny.

Gavi D.O.C.G. Piemonte 0,75l – 500 Kč
Víno vyráběné z hroznů Cortese které se nachází na známých kopcích Gavi. Barva bledě slámově žlutá se zeleným odleskem. Víno s ovocným a delikátním buketem, se suchou a osvěžující chutí a dlouhým závěrem.

Ca'del Sette

Rodiny Matteo Pontalto a Elisa Dian jsou vinaři od roku 1800. Elisa zdědila svou vášeň pro víno
po své babičce Severina Antonello, která byla vyhlášená znalkyně kolem roku 1950 z krásného italského města Gambellara. Díky své vášni vzniklo vinařství Ca‘ del Sette, místní rodinné vinařství, které má sídlo ve Vicenza a Verona, což jsou vyhlášené D.O.C. vinařské oblasti.

Prosecco D.O.C. Veneto Extra dry 0,75l – 450 Kč
Prosecco z provincie Vicenza, odrůdy Glera. Světle žluté barvy, úžasné vůně se stopou květin a ovoce, dobře vyvážené.

Vinařství Šabata

Moderní vinařství vzniklo zcela nedávno z podnětu Ing. Vladimíra Šabaty, který nejprve sám a poté se svými syny hospodařil v několika sklepích v Zaječí. Dlouhodobou vizi začal realizovat postupně – nejprve nákupem vhodného pozemku bývalého lomu nad silnicí ze Zaječí do Přítluk.
Společně se slovenským milovníkem vína Ing. Ivanem Benešem se rozhodl zainvestovat do výstavby a vybavení nového objektu vinařství.

Sauvignon pozdní sběr 0,75l – 350 Kč
Polosuché víno s květnatými tóny přecházející ve zralé ovoce ve vůni a dlouhou ovocnou dochutí.

Pálava pozdní sběr 0,75l – 400 Kč
Polosuché, výrazně aromatické víno s květnatou vůní zahradních růží a harmonicky nasládlou chutí podpořenou pikantní kyselinkou.

Cabernet Sauvignon pozdní sběr 0,75l – 400 Kč
Suché víno s typickou cabernetovou barvou. Ovocnou vůni doprovází plná extraktivní chuť a harmonická tříslovina.

Kubata Vinum Ipsum

V roce 2009 zakládám vlastní firmu: Vinum Ipsum – Víno je lék. Píše se rok 2011. Bez sebemenšího kapitálu začínám budovat svůj cíl. Filozofie Vinum Ipsum přinášet opravdová a poctivá vína. Proto se zaměřuji prioritně na osobité vinaře. Vinaři, se kterými spolupracuji jsou lidé ryzího charakteru. Do vína vkládají celé své srdce.

Chardonnay 0,75l polosladké – 350 Kč
Cukernatost hroznů při sběru dosáhla kategorie kabinet. Víno s ovocitou vůní i chutí a příjemným sladším závěrem.

Vinarství Zapletal

Obdělává čtyři hektary vinic, na kterých ekologicky pěstují vinnou révu a snaží se vypěstovat co nejkvalitnější hrozny a co nejméně zatížit přírodu. Proto se ve vinici u Zapletatů nepoužívají žádné pesticidy ani herbicidy a všechny vinice jsou zatravněny.

Rulandské šedé pozdní sběr 0,75l – 400 Kč
Polosuché víno s vůní citrusových plodů, světlého bobulového ovoce zlatavé barvy, s jemnou charakteristickou medově pomerančovou vůní a chutí.

Vinarství pod hradem

Je rodinné vinařství, založené na tradiční výrobě vína z vlastních moravských vinic. Sklepy vinařství pod hradem naleznete v Klentnici a v Pavlově, v obcích, které leží uprostřed zajímavých přírodních lokalit. Do jejich katastru zasahují přírodní rezervace Růžový vrch, národní přírodní rezervace Děvín, Tabulová hora a přírodní památky Kočičí kámen a Kočičí skála.

Ryzlink Vlašský pozdní sber 0,75l – 450 Kč
Suché víno s nazlátlou barvou, minerální a plnou chutí s příjemným zbytkovým cukrem.

Meníčka.cz - nejlepší adresa před obědem

Naši partneři

Pilsner Urguell
Pilsner Urguell
Pilsner Urguell
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin